Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Adopce dospělých psů Záchranná stanice

Dospělí psi k adopci, hledající nový domov

Bohužel se někdy stává, že je nutné hledat nový domov pro starší pejsky. Proto se tu občas může vyskytnout pejsek čekající na druhou šanci. Může se stát, že z rodinných důvodů se již majitelé o psa nemohou nadále postarat. Bohužel se stává i to, že majitelé zkazí či zanedbají výchovu a socializaci a pes si musí projít převýchovou. V nejhorších případech je pes odebrán, pro zanedbání péče či jiné problémy. 


Arson Wolf of the Highlands

M: Dexeen Vlčí, O: Corgoň Vlčí démon,   *28.12.2016, DM - N/N free

Arson, domácím jménem Killi, je mladý 2 letý čistokrevný Československý vlčák s PP, střední výšky, lehké kostry, pěkného exteriéru a přátelské kontaktní povahy. Hledáme pro něj aktivního majitele a rodinu, která by mu dala to co potřebuje a vedla ho k tomu být úžasným společníkem a parťákem do života. Killi je velmi kontaktní, přátelský s vlohy pro výcvik, má základní poslušnost a dobře reaguje na pamlsky, takže vhodný i na výcvik a práci. Určitě by byl vhodný k fence, je kontaktní a velmi hravý, ke psovi určitě ne, přece jen je to dvouletý samec v pubertě. 
Killi se nám vrátil od prvních majitelů, protože těžce snášel samotu. Žil v bytě, kde nezvládal být sám. Takže ničil, vyl a vyváděl, stížnosti sousedů už byly neúnosné. Proto není možné si jej pořídit do bytu. Ale ideálně k rodinnému domečku s přístupem do domu a zahradu, ale také mít na dobu nepřítomnosti kvalitní venkovní kotec, na který je nyní bez problémů naučený.

Druhým Kiliho problémem, který se postupně tzn. strachová agrese. Pes se ve vyhrocené situaci (buzerace u jídla, krádež jídla ze stolu, nepříjemná situace, bolestivé ošetřování apod.) začne bát a když už neví kudy kam, vrčí a může varovně kousnout. Killi není v žádném případě zlý či agresivní pes, ale nebyl vychováván úplně, tak jak by měl a ze spousty běžných věcí měl stres. Při řešení "problémů" či konfliktů se situace zbytečně vyhrotila, tak, že se branil vrčením a zuby. V podstatě se bál při větší manipulaci, nebo u žrádla. Tohle se dá výchovou a výcvikem dobře odbourat. Také to chce čas a na psa zbytečně netlačit, ale být důsledný na povely a psovi při správném chování dát i pochvalu a v podstetě mu upevnit vzájemný vztah, sebedůvěru a toleranci. Pes je mladý a velmi tvárný, nyní také prošel pubertou a věřím, že kolem třetího roku si vše sedne a uklidní se. Nutná osobní návštěva a setkání, kde vše probereme osobně a poradíme čemu se ze začátku vyvarovat :) Ačkoliv Killi nemá problém s lidmi ani dětmi, nedoporučujeme ho do domácnosti k dětem, ze začátku bude opravdu důležité eliminovat "krádeže jídla", kde by mohl nastat problém a případný důvod ke stresu. Nekousl by z agrese, ale mohl by si chtít vzít jídlo a nechtěně by cvakl.  

Aktuálně prošel částečnou převýchovou, učením zvládat nutný čas i o samotě a navykáním na kotec, který dobře zvládá. Nyní s ním není žádný problém, ale je potřeba se vyhýbat eventuálním konfliktům. Krmivo dostává do kotce a má na něj klid, aby pochopil, že mu jej nikdo nebude brát . Killi si potřeboval základní věci srovnat v hlavě. Což se myslím povedlo.

Pevně věřím, že je to pes, který si druhou šanci zaslouží a správným vedením, výchovou a láskou, z něj bude perfekntí společník do nepohody. 
Pro Kiliho, hledáme v první řadě dobrý a trvalý domov, ale také je to pes vhodný do chovu, takže případně majiteli poradíme a pomůžeme. Naší podmínkou je zůstat s novými majiteli i nadále v kontaktu a vědět, jak se psovi daří. 

Kili je aktuálně umístěn v Záchranné stanici pro ČSV v Olomučanech u Adamova - www.pomoc-csvlcak.cz
Soňa Radkovičová, Vojtěch Kouřil Radkovič - FB, email - info@pomoc-csvlcak.cz

V případě zájmu kontaktujte prosím prvně mě - FB Monika Tichá, 737609730, pilgrimkaa@seznam.cz 
Osobní návštěva nutná. 

Na vyžádání k dispozici video. 


Pejsci čekající na druhou šanci často končí v  
ZÁCHRANNÉ STANICE PRO ČESKOSLOVENSKÉ VLČÁKY
u Olomučan (Adamov), jedinná v Evropě. 

www.pomoc-csvlcak.czNa jejich webu, případně FB stránce naleznete seznam pejsků, kteří jsou k přímé adopci, bohužel se zde nachází i tak zlomení pejsci, které není možné adoptovat fyzicky, ale pouze podporovat na dálku. 

Aktuální informace jsou doplňovány na 
FB - Záchranná stanice

email - info@pomoc-csvlcak.cz
Soňa RadkovičováVojtěch Kouřil Radkovič
 


Chcete i Vy pomoci ? Máme tu pár možností ...

1. Máte možnosti a zkušenosti adoptovat dospělé ČSV ?

>>> Kontakujte majitele záchranné stanice rádi Vás informují o pejscích, kteří jsou akuálně k přímé adopci.
 

2. Nemáte možnosti adoptovat pejska fyzicky ? Podpořte ho adopcí na dálku.

>>> V sekci Psi k adopci si můžete vybrat jakéhhokoliv pejska, na kterého můžete měsíčně přispívat libovolnou finanční částku, dostanete "Adopční certifikát", budete uveřejněni na webu a FB jako patroni daného psíka. Pokud je možné psíka chodit venčit, tak samotřejmě jej i navštěvovat a věnovat se mu.
 

3. Podpořit pejsky finanční částkou, materiálním darem, venčením, pomocí... 

>>> Zde je možností více - zaslat jednorázově finační částku na transparentní účet ZS. Finance jsou použité nejčastěji na očkování, odčervení, případně zdravotní péči. Větší dary a dotace na stavbu výběhů, oplocení, opravy kotců apod. 

>>> Nakoupit kvalitní krmivo, konzervy, pamlsky, maso - nechat do stanice dovést, případně odvést osobně. V tomto případě bych doporučila sáhnout po kvalitních značkách a dovést radši menší kvalitní množství, než 5 pytlů krmiva ze supermarketu. Opět pokud napíšete do ZS, rádi Vám poradí co se jim zrovna hodí, případně doporučí jaké krmivo potřebují. 

>>> Měli jste nebo máte doma pejska a válí se Vám doma spousta vodítek, obojků nebo košíky ? V záchranné stanici určitě ocení všechny takové věci. Z osobní zkušenosti vím, že určitě náhubky a delší pevná vodítka jsou potřeba. 

>>> V neposlední řadě je občas potřeba pomoci i fyzicky. Kromě toho, že přijedete osobně a vezmete pejsky na procházku, výlet, vyvenčit... tak také ZS vypisuje termíny brigád, kdy probíhají velké upravy, opravy, zazimování kotců, letní čištění ... Každá pomocná ruka je potřeba. Každopádně vždy po předchozí domluvě - není možné stanici navštěvovat bez ohlášení. 

Firma JK Animals nabízí výhodnou akci 1+1 pro pejsky do záchranné stanice. Zaplatíte 1 pytel a oni k němu dají jeden zdarma a zdarma dovezou přímo do záchranky  
Vice info ZDE


TOPlist