Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Plánované vrhy ČSV

Plánovaný vrh ČSV - "J Vlčí tlapka" 2.pol 2020

Štěňátka "Vlčí tlapka" v naší chovatelské stanici plánujeme pravděpodobně v druhé polovině roku 2020. Matkou bude Gaileen Gayra Vlčí tlapka tatínkem Iceman Dakmat. Loni hárala 8/2019, nejsem schopná říct, kdy to rozjede letos, ale očekáváme podobný termín.

Rezervovat štěňátko si můžete kdykoliv během roku, rezervace na vrh J již nepřijímáme.

Neváhejte mě kontakovat  - ráda Vám se vším poradím, domluvíme se na osobním setkání, abyste se seznámili s mojí smečkou a budoucí maminou. Také společně probereme vše důležité a vše co Vás bude okolo ČSV zajímat.


  

PŘÍPADNÁ NABÍDKA NÁMI DOPORUČENÝCH VRHU - ZDE
__________________________________________________________________

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS VČAS KONTAKTUJTE S  REZERVACÍ na rok 2021-2022

Jak plánujeme a vybíráme budoucí rodiče našich vrhů ?

Všechny naše chovné feny jsou testované na DM i na Dwarf. Splnily podmínky chovnosti v ČR a mají vyhodnocené RTG kyčlí i loktů. Také mají DNA profily, pro možnost ověření původu. Základním "stavebním kamenem" při výběru rodičů budoucích plánovaných vrhů je vyrovaná a pevná povaha. S touto základní vlastností se potom člověk může věnovat čemukoliv. Pro krytí si vybíráme povahově vhodné a vyrovnané jedince, naše feny předávají kontaktní a přátelské povahy, ale chceme to mít podržené z obou stran. Samozřejme je velmi důležité i zdraví. Pro naše feny vybíráme psy, kde je velký předpoklad výborného zdraví a v žádném případě nespojujeme jedince, kde by se geneticky mohlo objevit nějaké onemocnění. Exteriér je pro chov a plemenitbu psů s PP také velmi důležitý, proto se snažíme chovné páry nakombinovat tak, aby se vzájemně doplnily, aby se předešlo kumulování nedostatků a případně aby jeden vylepšil druhého a aby tím pádem štěňátka měla předpoklad toho nejlepšího. Československý vlčák má podle standartu připomínat vlka a tím se řídíme, líbivý exteriér, světlé oči, kvalitní kostra, dlouhé nohy, výborná srst, variabilní syté zbarvení, lehký a prostorný pohyb. Z hlediska rodokmenu využíváme jedince s méně frekventovanou krví v ČR, často používáme psy ze zahraničí, psy staré krve a krevně zajímavé psy, aby bylo využití jejich potomků pro další chov zajímavé. V případě jakýchkoliv otázek k chovným párům, mě neváhejte kontaktovat, ráda Vám vysvětlím náš chovatelský plán a důvody :)  
 

Jaké majitele pro naše štěňata hledáme ?

Pro naše štěňátka hledáme ty nejlepší majitele a rodiny, kde bude pes v první řadě členem rodiny. Hledáme aktivní a zodpovědné lidi, kteří se rádi zapojí do dění v naší "vlčí rodině". Rádi uvítáme i zájemce o budoucí uchovnění, případně výstavy a výcvik, se vším poradíme, ale není podmínkou. Takže nehledáme pouze majitele s chovatelskými a výstavními ambicemi, ale hlavně vhodné zájemce o toto nádherné národní plemeno, hlavně lidi co chtějí výborného člena rodiny a parťáka do nepohody. Opravdu dbáme na to do jakých rukou a prostředí naše štěně odchází ! Se vším poradím a pomůžu, vlastníme vlčáky přes 14 let. Upřednostním zájemce z ČR a eventuelně přilehlých zemí max.Evropy, případně na doporučení i vzdálenější zahraničí. Podmínkou je zůstat s námi v kontaktu, abychom věděli, jak vlčoun roste. Na oplátku Vám nabízím celoživotní chovatelský servis, jsem k dispozici majitelům radami i pomocí. Pořádáme společně výcviková setkání, výlety, socializační procházky a jiné. Máme na FB i stránku, kam mohou majitelé vkládat fotky a dotazy a navzájem se v naší "vlčí rodině" znají a mohou konzultovat svoje postřehy. V případě zájmu Vám pomohu s uchovněním, výstavami i výcvikem. Nejdůležitější je pro nás celoživotní kontakt a vědět, že se náš odchovanec bude mít dobře :)

V případě rezervace nám prosím pošlete pár informací o Vás, Vaší rodině a místě kde bude pes žít. 

Návštěva před odběrem určitě povinná.:) Plný chovatelský servis.

V jakém prostředí štěňata vyrůstají a co od nás můžete očekávat?

Štěňátka budou mít perfektní socializaci a dobrý základ do života, na tomto si velmi zakládám a nic nepodceňuji. Jsou vychovávána v domě s přístupem na zahradu, v kontaktu i s ostatními členy smečky - jiní psi, děti, lidé. Odchov doma je pro mě nesmírně důležitý, protože jsou štěňata v každodenním dění v domácnosti - televize, kuchyňské spotřebiče, vysavač, denodenní ruch při běžném životě. V případě hezkého počasí mají štěňata celodenní přísup i na zahradu, v případě zimních vrhů chodí též na nějaký čas ven. Nejpozději od 21 dne začínáme dokrmovat mletým libovým masem zasypané sušeným mlékem, dále jsou krmena přirozenou stravou (maso s přílohami, kuřata, syrové kosti, vitamíny) i granulemi - (Annamaet), dále také pravidelně přidáváme tvaro, kozí a ovčí mléčné výrobky, pribináčky. Chovatelský servis po odběru samozřejmostí - co si pod tímto pojmen představit ? Nabízíme Vám celoživotní kontakt, kdykoliv se na mě můžete v případě jakýchkoliv problémů či rad obrátit. Rádi si pomáháme v rámci celé "vlčí rodiny", tak i když si s něčím nevím rady, víc hlav více ví a rádi si doporučíme zajímavé tipy a nápady.  Podmínkou je stálý kontakt i nadále. Nemusíte mít ovšem strach, že Vás budu kontakovat každý den :) opravdu v rozumné míře.
 Výbavička ke štěněti do začátku je pro nás samozřejmostí - samozřejmě Vám už před oběrem zašlu emailem "manuál - s rady a tipy", abyste byli dopředu aspoň trošku připraveni, ale z vlastní zkušenosti vím, že základní výbava majiele potěší. Určitě dostanete obojek se jménem, vodítko "Vlčí tlapka", postroj, hračky, oblíbené pamlsky, ale také původní krmivo - 2kg granulí, 3 kg různorodého masa. PP, Pas, Čip, Očkování, Odčervení, Smlouva, tištěné rady a tipy, tzv. "manuál". Štěňata budou v 6-tém týdnu prohlédnuta, načipována veterinářkou. K odběru od 7-mého týdne, navyklá na normální stravu a kompletně připravená na odchod do nových domovů :)

Do věku 2-3 týdnů jsme s maminkou v porodně.

Od 2-3 týdnů až do odběru se přesouváme do celého domu a na zahradu 

Socializace probíhá už od 10-14-ti dnů, ze začátku rodina a blízcí přátelé a následně přijímáme všechny :)

Výbava do začátku

 !!! Překupníkům v žádném případě štěňátka neprodáváme, stejně tak do "třetí ruky" či jako dárek někomu k narozeninám/vánocům  !!! S majiteli se při předání štěněte chci vidět. Tzn. Zájemci ze zahraničí si pro štěně musejí přijet osobně, neposílám letecky, ani jinou dopravou. 

V případě, že si nejste jisti zda je Československý vlčák tím pravým plemenem pro Vás, neváhejte nám zavolat a naštívit nás :) Ráda Vás seznámím s mými "vlčicemi" a pokusím se Vám co nejpřesněji objasnit co život s ČSV obnáší. Jsou krásní, úžasní, temperamentní, ale taky dokáží být velmi urputní, zlobiví a často tvrdohlaví. Není to pes pro každého - vyžaduje spoustu pohybu, času, výchovy a výcviku.Maminka: Gaileen Gayra Vlčí tlapka

(Aileen Vlčí tlapka x Mino Radov dvor)
HD A (0/0), ED 0-0, DM - N/N, DW - N/DW, Bonitace: A66 K1 Oj Qr Xv 54,5 Xf 110,6 (CZ)

Gaileen Gayra, domácím jménem Grey je velká a vysoká ušlechtilá fena, s pěkným bonitačním kódem a perfektními indexy, tlapkovskou líbivou hlavou a světlým žlutým okem. Vyniká výbornými nohami, po otci s úzkým postojem hrudních končetin a i perfektním uhledním pánevních končetin. Standartní pěkné srsti, žlutějšího zbarvení. Grey má úžasnou nekonfliktní přátelskou povahou, miluje všechny lidi a děti, je velmi přátelská, vůči figurantovi až ignorantská :), ke psům většinou snášenlivá. Je velmi temperametní, s výbornými vlohy pro aport a výcvik. Povahu dědí většina potomků i přes generace po její matce Aileen a babičce Giře. 


Tatínek: Iceman Dakmat

(Jenny von der Wolfsschleife x Echo z Údolí ticha)
HD A (0/0), ED 0-0, DM - N/DM, DW - N/N, Bonitace: A69 Og Qp Xv 55,1 Xf 104,3 (CZ)

Iceman je relativně vysoký a nohatý pes. Jemnějího samčího výrazu. S čistým bonitačním kódem a výbornými indexy, s idealním kratším formátem, čímž se perfektně hodí k naší Grey. Má výbornou hustou funkční srst, pevnou kostru, klínovitou hlavou, trojúhelníkové uši a světlé oči. Má dlouhé nohy s výborným úhlením. Také perfektně nasazený a nesený ocas. Povahově je to mazel k lidem které zná,ale k cizím není přehnaně kontaktní, svoji rodinu a děti miluje a chrání nadevše. Je také výborným sportovcem, má úžasný prostorný a dlouhý krok. Ke psům většinou dominantní, k fenám je gentleman. Od spojení s Grey očekávám opět výborné povahy, dobré zdraví a hezký exteriér. Oba se perfektně doplňují. Iceman je z chovatelské stanice, ve které se narodila naše první Eimy nejen, že mě zaujal rodokmenově a povahou, ale také nás s jeho majiteli pojí dnes už bohužel minulost, kdy jsme si v roce 2006 společně odvezli sestry Ginet a Giru z chovatelské stanice Dakmat. Jsem ráda, že mohu tohle spojení uskutečnit. 

FOTOGALERIE ZDE
 

RODOKMEN:  COI 1,8615%, AVK 95,161% 


Kontakt:

Monika Tichá (Vlčí tlapka)
Smrček, +420 737 609 730, email: pilgrimkaa@seznam.cz

Recenze na naši CHS můžete získat i v naší skupině CHS Vlčí tlapka - zde https://www.facebook.com/groups/www.vlcitlapka.cz/


TOPlist