DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Plánované vrhy ČSV

Štěňátka ČSV s PP - "M Vlčí tlapka" - JARO 2024

Aktuálně přijímáme rezervace na štěňátka z plánovaného vrhu M.

Bude se jednat o poslední vrh naší krásné Grey. 

Předpoklad krytí - ÚNOR/BŘEZEN 2024


Rezervovat štěňátko z naší stanice si můžete kdykoliv během roku.

Tím, že nemíváme několik vrhů ročně nemáme štěňátka k dispozici ihned. V případě zájmu o malou "Tlapku" je nutné si udělat včas rezervaci a na štěňátko od nás si chvíli počkat. Naopak můžete s námi celý ten proces prožít od prvního "rande", přes březost, porod až po samotný odchov a sledování štěňátek od prvního dne po odběr. Takže v případě zájmu mě neváhejte včas kontaktovat, domluvíme se na osobním setkání a následně na případné rezervaci. 


Rodiče plánovaného vrh M:

Gaileen Gayra Vlčí tlapka         x 
            Fadil Gribedyr  

 

COI 0,6 %, AVK 100% pro 5 generací


Štěňátka ČSV s PP - "N Vlčí tlapka" - ZIMA 2024

V roce 2024 plánujeme vyjímečně i druhý plánovaný vrh, který by měl být na přelomu podzim/zima.  

Pokud vše půjde podle plánu bude se jednat o druhá štěňátka naší nejmladší Bellči. 

Předpoklad krytí - SRPEN/ZÁŘÍ 2024

 Kontakt:

Monika Tichá (Vlčí tlapka) - FB
Smrček, +420 737 609 730, email: pilgrimkaa@seznam.cz
 

Recenze na naši CHS můžete získat i v naší skupině CHS Vlčí tlapka - zde:
https://www.facebook.com/groups/www.vlcitlapka.cz/

 


Trochu té naší "Tlapkovské" Filozofie, aneb jak vidíme náš chov :

Jak plánujeme a vybíráme budoucí rodiče našich vrhů ?

Všechny naše chovné feny jsou testované na DM i na Dwarf. Splnily všechny podmínky chovnosti v ČR a mají vyhodnocené RTG kyčlí i loktů. Také mají DNA profily, pro možnost ověření původu. Odchováme samozřejmě pouze štěňata s prokázaným původem a rodokmenem FCI, na čistých ověřených liniích ČSV.

Základním "stavebním kamenem" při výběru rodičů budoucích plánovaných vrhů je vyrovnaná a pevná povaha, žádný uštěkatý NO ani bázlivý vlk. S těmito základními vlastnostmi se potom člověk může věnovat čemukoliv. Pro krytí si vybíráme povahově vhodné a vyrovnané jedince s pevnou nervovou soustavou, naše feny předávají kontaktní a přátelské povahy, ale chceme to mít podržené z obou stran. Samozřejme je velmi důležité i zdraví. Pro naše feny vybíráme psy, kde je velký předpoklad výborného zdraví a v žádném případě nespojujeme jedince, kde by se geneticky mohlo objevit jakékoliv onemocnění. Exteriér je pro chov a plemenitbu psů s PP také velmi důležitý, proto se snažíme chovné páry nakombinovat tak, aby se vzájemně doplnily, aby se předešlo kumulování nedostatků a případně, aby jeden z rodičů vylepšil druhého a aby tím pádem štěňátka měla předpoklad toho nejlepšího.

Československý vlčák má podle standartu připomínat vlka a tím se řídíme, líbivý exteriér, světlé oči, kvalitní kostra, dlouhé nohy, dobrý formát, výborná funkční srst, variabilní syté zbarvení, lehký a prostorný pohyb. Z hlediska rodokmenu využíváme jedince s méně frekventovanou krví v ČR, často používáme psy ze zahraničí, psy staré krve a krevně zajímavé psy, aby bylo využití jejich potomků pro další chov zajímavé. V případě jakýchkoliv otázek k chovným párům, mě neváhejte kontaktovat, ráda Vám vysvětlím náš chovatelský plán a důvody konkrétního spojení :)  

Jaké majitele pro naše štěňata hledáme ?

Pro naše štěňátka hledáme samozřejmě ty nejlepší majitele a rodiny, kde bude pes v první řadě členem rodiny, tím myšleno -  člověka nebo rodinu, kde bude pes aktivně zapojen do jejího dění - nebude izolován jen na zahradě v kotci, vyžaduji možnost přístupu do domu. Toto plemeno není vhodné na hlídání objektů a izolaci pouze na zahradu. Má silně vyvynutý smečkový pud a je pro něj důležité, aby byl součástí dění v rodině, samozřejmě na dobu nepřítomnosti doporučuji kvalitní kotec, vysoký plot pro ně není překážkou. Hledáme aktivní a zodpovědné lidi, kteří se rádi zapojí do dění v naší "vlčí rodině", budou mít zájem zůstat se mnou v kontaktu i po odběru štěněte. Lidi, kteří umí naslouchat a nechají si poradit. Rádi uvítáme i zájemce o budoucí uchovnění, případně výstavy a výcvik, se vším poradíme, ale není podmínkou. Takže nehledáme pouze majitele s chovatelskými a výstavními ambicemi, ale hlavně vhodné zájemce o toto nádherné národní plemeno, hlavně lidi co chtějí člena rodiny a parťáka do nepohody. Opravdu dbáme na to do jakých rukou a prostředí naše štěně odchází ! Se vším poradím a pomůžu, vlastníme vlčáky přes 16 let. Upřednostním zájemce z ČR a eventuelně přilehlých zemí max.Evropy. (případně na doporučení někoho známého je možné i vzdálenější zahraničí) - Neprodáváme štěňata do Asie, Číny a jím podobným zemím. Podmínkou je zůstat s námi v kontaktu, abychom věděli, jak štěně roste a jak se Vám daří ve výchově. Na oplátku Vám nabízím celoživotní chovatelský servis, jsem k dispozici majitelům radami i pomocí. Pořádáme společně výcviková setkání, výlety, socializační procházky a jiné. Máme na FB i stránku, kam mohou majitelé vkládat fotky a dotazy a navzájem se v naší "vlčí rodině" znají a mohou konzultovat svoje postřehy. V případě zájmu Vám pomohu s uchovněním, výstavami i výcvikem. Nejdůležitější je pro nás celoživotní kontakt a vědět, že se náš odchovanec bude mít dobře. :) Žádný učený z nebe nespadl takže uvítáme i prvomajitele, které se pokusím na vše připravit, nemá smysl si něco nalhávat, pak trpíte Vy i pes. Takže uvítám upřímné lidi, kteří budou mít zájem naslouchat a učit se novým věcem. Ráda Vám věnuji čas, abychom spolu probrali, zda je ČSV přesně to co Vy hledáte. Pokud vzájemně vyhodnotíme všechny plusy a mínusy a budeme naladěni na stejnou notu, jste ti praví lidé pro nás :) 

V případě rezervace nám prosím pošlete pár informací o Vás, Vaší rodině a místě, kde bude pes žít. 

Návštěva před odběrem je určitě povinná a nezbytná !!!

Je pro mě skutečně nezbytné se s Vámi předem osobně setkat, chovatel i budoucí majitel si musí vzájemně "sednout" a říct si osobně všechno potřebné. Pokusím se Vás maximálně připravit a infotmovat o tom co život se psem rasy ČSV obnáší a přináší, rozhodně nemám v povaze něco nalhávat u mě je upřímnost nade vše. Vy se osobně setkáte se mnou a mojí smečkou a probereme všechna pro a proti a sami se potom můžete rozhodnout :)

Garantuji plný chovatelský servis po celý život psa.

V jakém prostředí štěňata vyrůstají a co od nás můžete očekávat?

Štěňátka budou mít perfektní socializaci a dobrý základ do života, na tomto si velmi zakládám a nic nepodceňuji. Za ty roky jsem zjistila, že toto je pro štěně velmi důležité období života a je nutné se jim plně věnovat a dát jim maximum, co jim jako chovatel můžu adekvátně k jejich věku poskytnout. Jsou vychovávána v domě s přístupem na zahradu, v kontaktu i s ostatními členy smečky - jiní psi, děti, lidé. Odchov doma je pro mě nesmírně důležitý, protože jsou štěňata v každodenním dění v domácnosti - televize, kuchyňské spotřebiče, vysavač, denodenní ruch při běžném životě. V případě hezkého počasí mají štěňata celodenní přísup i na zahradu, v případě zimních vrhů chodí též na nějaký čas ven. Nejpozději od 21 dne začínáme dokrmovat mletým masem zasypaným sušeným kozím mlékem, dále jsou krmena přirozenou stravou (maso s přílohami, kuřata, syrové kosti, vitamíny) i granulemi - (Annamaet), dále také pravidelně přidáváme tvaroh, kozí a ovčí mléčné výrobky, pribináčky. Chovatelský servis po odběru samozřejmostí - co si pod tímto pojmen představit ? Nabízíme Vám celoživotní kontakt, kdykoliv se na mě můžete v případě jakýchkoliv problémů či rad obrátit. Rádi si pomáháme v rámci celé "vlčí rodiny", tak i když si s něčím nevím rady, víc hlav více ví a rádi si doporučíme zajímavé tipy a nápady. Po Vašem souhlasu dostanete kontakty i na ostatní majitele sourozenců (např.společný FB Chat apod.) Podmínkou je stálý kontakt i nadále. Nemusíte mít ovšem strach, že Vás budu kontakovat každý den :) opravdu v rozumné míře, když budete chtít volat "každý" den není problém, ale také si můžeme zavolat dle potřeby "jednou" za měsíc.

 Výbavička ke štěněti do začátku je pro nás samozřejmostí - samozřejmě Vám už před oběrem zašlu emailem "manuál - s rady a tipy", abyste byli dopředu aspoň trošku připraveni a mohli si pročíst vše potřebné, ale z vlastní zkušenosti vím, že základní výbava majiele potěší a nemusí první dny, kdy si doveze štěňátko nic kupovat a shánět. Určitě dostanete obojek se jménem, vodítko "Vlčí tlapka", postroj, hračky, oblíbené pamlsky, nějaké praktické věci, ale také původní krmivo - několik kg granulí, několik kg různorodého masa. PP, Pas, Čip, Očkování, Odčervení, Smlouva, tištěné rady a tipy, tzv. "manuál". Štěňata budou v 6-tém týdnu prohlédnuta, oočkována a načipována veterinářem. Před sedmým týdnem zkontrolována poradkyní chovu Danou Matušincovou (dlouholetou chovatelkou, poradkyní chovu a chovatelkou CHS Dakmat).  K odběru od 7-mého týdne, navyklá na normální stravu a kompletně připravená na odchod do nových domovů :)

Jak u nás vypadá odchov štěňat v praxi?

Do věku 2-3 týdnů jsme s maminkou v porodně.

Od 2-3 týdnů až do odběru se přesouváme do celého domu a na zahradu. Střídání místností a různých částí domu je pro socializaci velmi důležité - jiné zvuky, vzruchy a pachy.

Socializace probíhá už od 10-14-ti dnů, jen co začnou otvírat oči - ze začátku jen rodina a blízcí přátelé a následně, jak jim nastoupá imunita a mamina je přestane tolik hlídat - přijímáme od 3-4 týdnů všechny  :)

Výbava do začátku např. :

 !!! Překupníkům v žádném případě štěňátka neprodáváme, stejně tak do "třetí ruky" či jako dárek někomu k narozeninám/vánocům  !!! S majiteli se při předání štěněte chci vidět. Tzn. Zájemci ze zahraničí si pro štěně musejí přijet osobně, neposílám letecky, ani jinou pet dopravou. 

V případě, že si nejste jisti zda je Československý vlčák tím pravým plemenem pro Vás, neváhejte nám zavolat a naštívit nás :) Ráda Vás seznámím s mými "vlčicemi" a pokusím se Vám co nejpřesněji objasnit co život s ČSV obnáší. Jsou krásní, úžasní, temperamentní, ale taky dokáží být velmi urputní, zlobiví a často tvrdohlaví. Není to pes pro každého - vyžaduje spoustu pohybu, času, výchovy a výcviku.