DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Aileen Vlčí tlapka

Aileen Vlčí tlapka

  
1x CAC, 2x Vítěz třídy
Výborná, Velmi nadějná


Aileenka byla velká fenka (64cm) ideálních proporcí a perfektních indexů, s výbornou kostrou, s mírně hlubším hrudníkem. Vynikala dlouhýma nohama (36 cm) a nadprstím 10 cm, rovnou zádí a dobře nasazeným krátkým ocasem. Měla dlouhou, hustou, kvalitní a kontrastní srst. Její velkou předností byla již na první pohled velmi pěkná hlava (šířka 12 cm) s výrazným žlutým, šikmo uloženým okem. Dle mého názoru velmi podařená představitelka plemene. Její naprosto lehký pohyb a vytrvalost byla obdivuhodná. 

Úspěšně absolvovala bonitaci s pefektním čistým kódem bez vad a nedostatků A64 Og P1, Index výšky 55,5, index délky 110,9 a stala se chovnou fenou. Je matkou 3 vrhů - B,F a G Vlčí tlapka, stejně jako její máma Gira i ona byla výbornou matkou. Byla velmi klidná a pečlivá, měla celkem početné a vyrovnané vrhy, lehké porody. Největší její předností jsou její silné geny. Na své potomky předala krásný exteriér, výrazné oči, srst a naprosto úžasné povahy. Tyhle vlastnosti předává dost dominantně. Ona udala "Vlčí tlapce" styl a typ. Jsem na ni velmi hrdá, jak skvěle se dokáže klonovat a dát ze sebe to nejlepší.  

Měla vynikající povahu, byla naprosto oddaná až možná závislá na své rodině a velmi přátelská k dětem i dospělím. Relativně dobře snášenlivá s fenami i se psi, byla to fena, která nic neřešila a vůbec nevyhledávala konflikty. Aileen byla vcelku hyperaktivní, temperamentní, velmi hravá a veselá. Naprosto milovala volný pohyb a vyjížďky na koních, byla výborný atlet a běžec s obrovskou výdrží a temperamentem. Měla i výborné vlohy pro výcvik, byla velmi poslušná, ale také měla silný lovecký pud, který ji vydržel po celý život. Bohužel byla celkově i hlasově výraznější, tedy uměla okomentovat úplně vše širokou zvukovou škálou :)

Aileen byla fena, která se vryla do paměti a srdce každému, kdo ji poznal. Svojí pozitivní přátelskou povahou, krásou a tím, jak si uměla všechny omotat kolem prstu. Byla to fena, na kterou se nedá zapomenout ... byla jedinečná, věřná a nenahraditelná... Děkuji, za vše co si do svých dětí, vnoučat a dalších potomků dala...  

Aileenka odešla bohužel předčasně ve věku 7 let, 2 měsíce, 24 dnů pár dnů po operaci střevních polypů a vředu na tlustém střevě. Operované střevo bohužel prosáklo, nezhojilo se a nastala sepse organismu. Reoperaci bohužel nezvládla a nepřežila. Stala se navždy naším andělem. Její ztráta byla nečekaná a stále je pro mě opravdu obrovskou ránou.


Plemeno : Československý vlčák (skupina 1 Ovčáčtí a pastevečtí psi) standart F.C.I. č. 332 /  28.4.1994 / )

Jméno : Aileen Vlčí tlapka

Pohlaví :  Fena ♀

Datum narození : 5.11.2009          

Datum úmrtí : 29.1.2017 (7 let, 2 měsíce, 24 dnů / pooperační komplikace - sepse organismu)

Chovatel :  Monika Tichá (CHS Vlčí tlapka), Smrček

Majitel: Monika Tichá (CHS Vlčí tlapka), Smrček 

Číslo zápisu : CMKU/CSV/2583/09

Chovnost: ANO - CHOVNÁ II. 

Srst: Vlkošedá, delší, hustá

Vlčí krev: 29,5 % 

Výška: 64 cm 

Označení:   ČIP - Číslo mikročipu: 978101080043781

Absolvováno:  SVOD mladých - 30.4.2011 - Jevišovice A65 K3 Oh P3    

                         BONITACE - 28.4.2012 - Jevišovice  A64 Og P1 Xv 55,5 Xf 110,9

Rentgenové výšetřeníDLK - 0-0                               

                                       DKK - B (1/0) 

Ostatní vyšetření DM -  N/DM  (carrier)

                                 DW -  N/N  (free)

                             FGF5 gen dlouhé srsti -  N/A carrier

Odchovy:

FOTOGALERIE

 

 

   


Rodiče:

Otec:  Enor Malý Bysterec (SK)

(Krásná Ruskov dvor x Ajax od Miščicha)

DKK A (0/0), DLK 0-0, DM - N/DM, DW - N/N

Přímá otcovká linie po Cézar od Pavlišina (Rep z Pohraniční stráže)


MatkaGira Dakmat (více o Giře ZDE)

(Borka II z Rosíkova x Azar Zelený paprsek)

DKK B (0/1), DLK 0-0, DM - N/N, DW - N/DW, DNA Profil

Přímá mateřská linie po Xule z Pohraniční stráže
 


 
Rodokmen:

V jejím rodokmenu nalezneme, ze strany matky Giry, ve třetí generaci psa Omar z Krotkovského dvora, syn Světového vítěze Cézara od Pavlišina - ve čtvrté generaci. Flota z rosíkova po Cmunka z PS. Dále Bena od Kubinca po Ajax Ladce po Kájovi z Rosíkova - v páté generaci. Dále ve třetí generaci Hero od Úhoště - IPO3, dále Axa od Rajské chvojky po Baker Šedá Eminence po Světový vítěz Gar z Rosíkova - v páté generaci.
Ze strany otce Enora tu máme vrchem linii po psovi Astor z Javorinskej ve třetí generaci (syn Cézara od Pavlišina) a feně Eggy od Pavlišina po Flitovi z Rosíkova - ve čtvrté generaci. Dále Champion Elbow zo Senej, a Flóra Ruskov Dvor (dcera Astora Moťovský dvor - ve čtvrté generaci).

Přímá mateřská linie po Xule z Pohraniční stráže.