DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Gaileen Gayra Vlčí tlapka

Gaileen Gayra Vlčí tlapka

 


 

1x CAC, 1x ČKŠ - Čekatel klubového šampiona
Velmi nadějná, Výborná


Gaileen, domácím jménem Grey, je vysoká fenka (66cm) s opravdu velmi dlouhými nohami, má pěkný formát obdélníkového rámce a ideální indexy. Má skutečně výbornou kostrou, po svém otci sdědila perfektní nohy a postoj hrudních končetin. Má výbornou záď a rovný hřbet. Dobře nasazený ocas, standartní délky. Zbarvení její srsti je spíše do žluté-vlkošedé, výrazné přechody a pěkná maska. Její velkou předností je velmi pěkná hlava s výrazným žlutým, šikmo uloženým okem po mamince. Opticky míně širší ucho po tátovi. Velmi vydařená kombinace obou rodičů. Mino perfektně přerazil drobné nedostatky Aileen, ale jinak je Grey její kopie.

Úspěšně absolvovala Bonitaci A66 K1 Oj Qr Index výšky 54,5, index délky 110,6 a stala se chovnou fenou. Grey neměla lehký start do života, ve 3 týdnech věku se nakazila od klíštěte encefalitidou. Nebylo to jednoduché a vůbec jsme nevěděli jestli vůbec přežije a bude bez následků. Grey je ovšem fena neskutečného temperamentu a síly. Je tvrdohlavá a silná. Poprala se se vším, co jí život do cesty připravil. Všechna následná vyšetření byla v pořádku a z naší "malé" Grey vyrostla perfektní zdravá a veliká fena. Neměla jsem v plánu si ji nechat doma, ale osud to zařídil tak, že si místo v naší rodině vybojovala a už nešlo se jí vzdát a prostě zůstala doma.

Má vynikající povahu je oddaná až možná závislá na své rodině, jak lidské, tak psí. Velmi přátelská k dětem i dospělým. Řekla bych, že je ve všem věrnou kopií své matky. Povahou a láskou ke všemu a všem :) Grey je velmi temperametní fena, ale ke spoustě věcí dokáže být až flegmatická, což ovšem neplatí při kontaktu s lidmi. Má velký potencionál pro výcvik, miluje míčky a má i výbornou motivovatelnost a chuť do jakékoliv akivity. Její energie a věčně vysmátý výraz je pro ni typický :) Grey se nám osvědčila i jako výborná chovná fena a matka, má ovšem silný ochranitelský pud, který praktikuje i se svoji témeř dospělou dcerou, ale i u vrhu jejich štěňat. Grey potřebuje čas, než pustí cizí lidi ke štěňátkům je velmi starostlivá máma. Plemeno : Československý vlčák (skupina 1 Ovčáčtí a pastevečtí psi) standart F.C.I. č. 332 /  28.4.1994 / )

Jméno : Gaileen Gayra Vlčí tlapka

Pohlaví :  Fena ♀

Datum narození : 27.4.2016

Chovatel :  Monika Tichá (CHS Vlčí tlapka), Smrček 

Majitel: Monika Tichá (CHS Vlčí tlapka), Smrček 

Číslo zápisu : CMKU/CSV/4577/16

Chovnost: CHOVNÁ II.

                Index výšky - Xv 54,5  Index formátu - Xf 110,6

Srst: Vlkošedá

Výška: 66 cm

Označení:   ČIP  - 953010001091011

Absolvováno:  SVOD mladých - A64 Oh P1 (Sněžné 16.7.2017)

                         BONITACE - A66 K1 Oj Qr Xv 54,5, Xf 110,6 (Horka nad Moravou, 22.7.2018)

Rentgenové výšetření:  DLK 0-0              

                                       DKK A (0/0)

Ostatní vyšetření :  Degenerativní Myelopatie - DM: N/N (free)

                                 Dwarfismus - DW:  N/DW (carrier)

                                 DNA Profil

Odchovy:

FOTOGALERIE
Rodiče:

Otec:  Mino Radov dvor (SK)

(Esa Radov dvor x Blek z Liehovarského dvora)

DKK A (0/0), DLK 0-0, DM - N/N, DW - N/DW, DNA Profil

Je to slovenský plemeník staré krve. Velmi pěkného starého vlčího typu s úžasnou klidnou nekonfliktní povahou. Mina jsem si vybrala kvůli jeho rodokmenu a staré krvi, která se u ČSV pomalu vytrácí.

Je to střední pes (67cm) ideálního formátu, se starým typem klínovité hlavy a dlouhého úzkého čenichu. I v osmi letech ještě pěkné světlé žluto-jantarové oči, se správně nasazeným, mírně delším uchem. Krásné dlouhé nohy, s perfektním úzkým postojem hrudních končetin, dlouhé nadprstí, zadní končetiny mírně přeplené. Velmi dobře nasazený a nesený hrubý ocas. Lehký a prostorný pohyb. Perfektní hrudník. Barva srsti vlkošedá a jde až do pískové žluté.

Zdraví: Rentgeny - DKK A/A (0/0). Dále vyšetření na Degenerativní myelopathii s výsledkem N/N - (free). 

Mino složil zkoušku vytrvalosti na výbornou - 40km.  Má opravdu vynikající povahu na dospělého samce. Je velmi přátelský vůči lidem, vcelku dominantní na ostatní psi. S fenkami a štěňaty se snáší velmi dobře.

Mino u nás strávil téměř 14 dní, je to velmi klidný a vyrovnaný pes. Byla jsem velmi nadšena při osobním shledání. Bonitaci zvládl na výbornou s hodnocením soulad se standardem Výborný. As Og R1 P1/ 66,5. Výstavám se až tak moc nevěnovali i tak měl hodnocení Výborný a VD. 

V jeho rodokmenu nalezneme, ze strany slovenské matky Esy Radov Dvor, v druhé generaci plemeníka Artexe Radov Dvor (po Amir Bonus a Dina Trenčan) a slovenskou fenu Ibona Kysucká Hviezda (po Ben Zlatá Žíla a Doris Kysucká Hviezda) - ve čtvrtých generacích nalezneme jména starých slovenských psů jako je Flit z Rosíkova, Cézar od Pavlišina, Asta od Grandtnerov, Astor Moťovský dvor a další… Ze strany otce Bleka z Liehovarského dvora, kde nalezneme ve druhé generaci Brixe Zlatá Žíla (po Astor Moťovký dvor a Asta od Grandtnerov ), a fenu Cedru Bonus (po Candiff Pohostinstvo a Aja Frovan). Ve čtvrté generaci zvučná jména Binc Pohostinstvo, Rep z Pohraniční stráže v zajímavé kombinaci s Nukem z Pohraniční stráže, Také linie Gyry z Pohraniční stráže a Gara z Rosíkova.

Přímá otcovská linie Astora Moťovský dvor - Nuk z PS.


MatkaAileen Vlčí tlapka (více o Aileen ZDE)

(Gira Dakmat x Enor Malý Bysterec)

DKK B (1/0), DLK 0-0, DM - N/DM, DW - N/N, DNA Profil

Přímá mateřská linie po Xule z Pohraniční stráže


Rodokmen: